dwarfs1 dwarfs2

logo

koszary wojowników kantyna oficerska galeria grafiki komnata strategów sala strategów kuznia runów pracownia kartografa
dot kantyna galeria komnata sala kuznia pracownia
dot
dot

Warhammer logo
  Wejście do kuźni


  Kowadło zagłady

  Kowale runów

  Krasnoludzka magia
Brama Twierdzy
  Powiadom o stronie:

  Podaj e-mail znajomego:
  
  Powiadomienie od:
  

   

Kubasa art
 
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
 
Najlepsze strony o Warhammerze
 
Najlepsze strony o tematyce Fantasy
 
Toplista stron poświeconych fantastyce


zaprojektowane przez:
netive.plitajcie z Kuźni Runów. Jest to najmocniej strzeżona komnata w każdej krasnoludzkiej wartowni. Właśnie w niej najlepsi khazadzcy kowale wykuwają magiczne znaki, zwane runami. Runy krasnoludów są o wiele silniejsze niż runy elfich magów. Ich moc jest potężna, a tajemnica zazdrośnie strzeżona - tylko nieliczni nienależący do rasy krasnoludów mogą posiadać przedmioty z wyrytymi na nich runami, a już na pewno nikt z nich nie zna sekretu ich wykuwania. Tylko znaczące twierdze posiadają własne kuźnie runów, gdyż liczba kowali je wykuwających jest ograniczona - rzemiosło to jest bardzo ciężkie i wymaga nieprzeciętnych umiejętności.

rasnoludzkie runy są znane w całym Starym Świecie. Przeciwnicy obawiają się mocy potężnej runicznej broni. Zaś szczęśliwi właściciele runiczych zbroi lub talizmanów są o wiele lepiej strzeżeni niż nawet najlepiej opancerzony wojownik. Krasnoudzkie maszyny wojenne, nie dość, iż opracowywane przez jednych z najlepszych inżynierów, wzmocnione magicznymi runami są jeszcze bardziej śmiercionośne.

eżeli już tu trafiłeś - wejdź i poznaj podstawy runicznej magii. Może zostaniesz obdarowany i staniesz się jednym z tych szczęśliwców, którzy mogą się pochwalić posiadaniem runicznego przedmiotu.

eśli chcesz zapoznać się z postacią Thoreka Ironbrowa - Mistrza Runicznego używającego legendarnego Kowadła Zagłady spotkasz go w oficerskiej kantynie.

Logo Warhammer Fantasy Battle oraz część grafik umieszczonych na stronie są własnością firmy Games Workshop Ltd. - twórcy i dystrybutora gry Warhammer Fantasy Battle ™. Zostały one użyte w celu promocji figurek krasnoludów oraz przedstawienia armii krasnoludów gry bitewnej WFB. Masz pytanie... Poślij gońca..